Doczekaliśmy się upragnionego lata! Jednym z najlepszych sposobów na spędzenie wakacji lub urlopu jest oczywiście przeniesienie się do świata literatury.

Oto lista, na której znajdziesz wciągające i niezwykle ciekawe książki na wakacje.

1. „Nie ma mowy!” Helen Russell

Dokładna i przezorna Alice jest dentystką i matką dwójki dzieci. Siostra zaplanowała dla niej zasłużony urlop.

Dopiero po dotarciu na miejsce wypoczynku okazuje się jednak, że kolejny tydzień Alice spędzi nie w komfortowym ośrodku, ale… na obozie przetrwania dla wikingów!

Dwie nieustannie zwaśnione siostry nie zapomną tych wakacji do końca życia.

2. „Sekretne życie drzew” Peter Wohlleben

Peter Wohlleben jest leśniczym i z zamiłowaniem obserwuje życie drzew. Śledzi najnowsze wyniki badań na temat tych roślin i zapisuje fascynujące opowieści o ich komunikacji, pamięci i emocjach.

W lasach mają miejsce naprawdę niezwykłe wydarzenia, na które warto zwrócić uwagę.

3. „Monachium” Robert Harris

„Monachium” to thriller szpiegowski o wierności, oszustwie i podstępie. Fikcyjnym bohaterom towarzyszą najważniejsze postacie historyczne konferencji monachijskiej z 1938 r. – Adolf Hitler, Benito Mussolini i Arthur Chamberlain.

4. „Nieprawdopodobna przyjaźń” Anthony David

Rut Dajan założyła i prowadzi ceniony izraelski salon mody. Raymonda Tawil jest znaną pisarką i reporterką z Palestyny. Te dwie kobiety złączyła wspaniała przyjaźń, w której nie było miejsca na wrogość ani niechęć.

„Nieprawdopodobna przyjaźń” ukazuje historię ich serdecznej relacji oraz nadzieję na pokój i lepszą przyszłość w kraju opętanym przerażającym, niekończącym się konfliktem bliskowschodnim.

5. „Pocałuj mnie wiosną” Emily March

Mimo odniesionego w Nowym Jorku wspaniałego sukcesu, Caitlin Timberlake nie czuje się w pełni szczęśliwa. Powraca więc do swojego rodzinnego miasta – Eternity Springs.

Tam poznaje mechanika Josha, który za wszelką cenę pragnie zapomnieć o swojej trudnej przeszłości. Caitlin pokochała Josha. On jednak unika bliskich relacji.

Kobieta nie chce zrezygnować i nadal ma nadzieję na rozwój sytuacji. Jak potoczy się ta historia?

6. „Błękit” Maja Lunde

„Błękit” to fascynująca i przerażająca zarazem wizja Ziemi, na której zaczęło brakować wody. Nieokiełznaną przyrodę poskromiono i wykorzystano do produkowania choć śladowych ilości życiodajnego tlenku wodoru.

Susza powodowała konflikty zbrojne i niszczenie kolejnych terenów przez pożary. Powieść ukazuje losy ludzi, którym wobec koszmarnej katastrofy pozostało jedynie oczekiwać na śmierć lub cud.

7. „Normalni inaczej” Tammy Robinson

Tammy Robinson w pasjonujący sposób opowiada o sympatii, marzeniach, cierpieniu, wierności i szczęściu – o wszystkim, co wpisane jest w życie każdego człowieka.

Maddy jest jedyną opiekunką swojej autystycznej siostry. Musi być zorganizowana i sumienna. Nigdy nie miała czasu na przyjemności ani znajomych.

Wtedy dziewczyna poznaje Alberta. Czy Maddy naprawdę jest gotowa poświęcić wszystko dla siostry?

Życzymy wspaniałych lektur i słonecznego lata!